Mezoterapia igłowa i mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa, to zabieg polegający na stymulacji skóry za pomocą kilkunastu mikroigiełek. Mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny. W tym zabiegu wykorzystujemy naturalną zdolność organizmu do fizjologicznej naprawy skóry. Dodatkowo, tak przygotowana skóra posiada dużo większą przepuszczalność dla nakładanych na nią specjalnych koktajli.
Zabieg trwa 15 – 30 minut. Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona nawet przez kilka następnych dni. Dlatego stosuje krem nawilżająco-łagodzący, aby zmniejszyć obrzęk i rumień, których nie da się niestety uniknąć przy tym zabiegu. Zaleca się ostrożne używanie wszelkich kosmetyków do pielęgnacji, ponieważ l okolica pozabiegowa jest jeszcze wrażliwa na podrażnienia.
Rekomenduje się wykonać od 2 do 6 zabiegów, w odstępach ok. 3 – 6 tygodni.
Mezoterapia mikroigłowa - zalety zabiegu:
- przede wszystkim, zwiększa penetrację nakładanych na skórę składników aktywnych,
- pobudza skórę do naturalnego procesu wytwarzania kolagenu i elastyny,
- możliwość zastosowania na wszystkich partiach ciała,
- zabieg jest mało inwazyjny oraz bezpieczny,
- nadaje się do każdego typu skóry,
- zaledwie 2 -3 dniowy okres rekonwalescencji,
- zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku,
- nie wywołuje nadmiernej wrażliwości na promienie UV,
- dokładnie określona głębokość zabiegu.
Zastosowanie mezoterapii
Mikronakłucia skóry w połączeniu z podaniem na nią odpowiednich preparatów i substancji aktywnych mają szeroki zakres zastosowań:
- powodują spłycenie zmarszczek,
- ujędrniają i odmładzają skórę oraz poprawiają jej napięcie,
- powodują rozjaśnienie przebarwień,
- redukują blizny po urazach i potrądzikowe,
- zagęszczają skórę,
- poprawiają jej ukrwienie i ułatwiają głębokie nawilżenie.
Mezoterapia igłowa jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji leczniczych. Za pomocą techniki mikronakłuć wprowadza się śródskórne aktywne biologicznie związki poprawiające mikrokrążenie, odżywiające, nawilżające, zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Dzięki tej metodzie uzyskuje się regenerację, odmłodzenie, poprawę wyglądu skóry, redukcję objawów skórki pomarańczowej. Mezoterapia wykorzystywana jest również w leczeniu rozstępów, przerosłych blizn oraz w profilaktyce i leczeniu łysienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzeba wykonać serię zabiegów co 10-14 dni przez 2 miesiące, następnie raz w miesiącu przez 3 kolejne miesiące; zabiegi przypominające- 2 razy w roku.
Wskazania do mezoterapii igłowej:
- Odmłodzenie skóry (Stosowane są iniekcje substancji stymulujących metabolizm komórek, rewitalizujących, pobudzających syntezę kolagenu i elastyny, np. niestabilizowany kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna, polirybonukleotydy.
- Leczenie wypadania włosów oraz różnych odmian łysienia ( Zastrzyki zawierają związki kondycjonujące skórę głowy, odżywiające włosy, hamujące ich nadmierną utratę a niekiedy powodujące odrastanie utraconych włosów. Należą tutaj: dekspantenol, minoksydyl, pierwiastki śladowe, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczne.
- Preparaty dobierane są indywidualne po wcześniej konsultacji .